Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników
Polish Society of Gynecologists and Obstetricians
(dawniej Polskie Towarzystwo Ginekologiczne)
  • >PTG
  • >Lekarze
  • >Konferencje
  • >Informacja: Kurs ZASTOSOWANIE LASERÓW W GINEKOLOGII. Kurs praktyczny z pacjentami
Kategorie

Informacja: Kurs ZASTOSOWANIE LASERÓW W GINEKOLOGII. Kurs praktyczny z pacjentami

Strona www: zlwg2019.pl

Data rozpoczęcia: 13 Kwiecień 2019

Data zakończenia: 13 Kwiecień 2019

Miejsce: Polska

Miejscowość: Wrocław

Adres: ul. Podwale 84, 50-414 Wrocław Double Tree by Hilton

Kraj: Poland

Kurs na który mamy przyjemność zaprosić, pozwoli Państwu w gronie najlepszych specjalistów na praktyczne zdobycie wiedzy w zakresie zastosowania NOWYCH TECHNOLOGII ZABIEGOWYCH w ginekologii estetycznej. Jest to kolejna dziedzina medycyny w której laseroterapia zdobywa uznanie lekarzy i pacjentów. Zabiegi wykorzystujące technologię laserową spowodowały sporo pozytywnych zmian w ginekologii estetycznej. Wykonywane zabiegi są bezpieczniejsze 
i bezinwazyjne co sprawia, że do minimum zostaje zniwelowane ryzyko niepotrzebnego uszkodzenia ciała, a po zabiegu pacjentka szybciej wraca do normalnego funkcjonowania. Technologia ta stworzona została dla kobiet borykających się z uciążliwymi problemami okolic intymnych. Dawniej plastyka narządów rodnych kobiet była wykonywana chirurgicznie przy użyciu skalpela co niestety wiązało się z wieloma niedogodnościami i długim okresem rekonwalescencji pacjentki.

KILKA SŁÓW NA TEMAT KURSU

Kurs skierowany jest do lekarzy ginekologów, którzy chcieliby przy pomocy bezpiecznych 
i nieinwazyjnych metod kompleksowo pomagać swoim pacjentkom w uzyskaniu większego komfortu fizycznego a także psychicznego.
TEORIA: maximum 2 godziny Podczas panelu teoretycznego uczestnicy wezmą udział w wykładach na temat: - Wykład wprowadzający 
- Laser w ginekologii
 - Laserowa rewitalizacja pochwy - dlaczego ginekolog ? — wskazania i przeciwwskazania
 - Rewitalizacja pochwy a nietrzymanie moczu — możliwe powikłania po zabiegach
 - Technika wykonywania zabiegów rewitalizacji pochwy - Laser w ginekologii - praktyczne uwagi z własnego doświadczenia i literatury - Dokumentacja / zgody pacjentów / wywiad - Podsumowanie kursu PRAKTYKA: minimum 3 godziny W trakcie kursu uczestnicy będą asystować podczas zabiegów wykonywanych przez operatorów sprzętu. Każda grupa będzie uczestniczyła w zabiegach wykonywanych LASEREM CO2. Zgodnie z przedstawionym programem ramowym, każda grupa będzie uczestniczyła w minimum 2 zabiegach:

2 x ZABIEG WNM - LASER

2 x ZABIEG REWITALIZACJI POCHWY - LASER

Podczas kursu będzie można także zapoznać się z ofertą dystrybutorów laserów na rynku polskim.
Kategorie