Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników
Polish Society of Gynecologists and Obstetricians
(dawniej Polskie Towarzystwo Ginekologiczne)
Kategorie

Aktualności

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników przekazuję informację, że zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie z 29 maja br., określającego szczegółowo zasady refundacji wyrobów medycznych, które weszło w życie 1 czerwca br., poszerzyły się uprawnienia dla naszej grupy zawodowej – lekarzy posiadających specjalizację w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

Z poważaniem

Kamil Romańczuk
Dyrektor Biura PTGP

więcej Komunikat PTGP w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29.05.2017 roku w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie

Już dziś wraz z dziennikiem Rzeczpospolita ukaże się po raz 11. projekt realizowany przez grupę mediową Mediaplanet „Zdrowie Kobiety”. Jest to autorski tytuł, wydawany od roku 2008 w 16 krajach na całym świecie!

więcej Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników patronem kampanii „Zdrowie Kobiety”

Przedstawiamy Państwu konsensus okulistyczno-położniczy w sprawie wskazań do rozwiązania porodu drogą cięcia cesarskiego z powodu zmian w narządzie wzroku, wypracowany przy współpracy ekspertów Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników z lutego 2017 roku.

więcej Konsensus okulistyczno-położniczy w sprawie wskazań do rozwiązania porodu drogą cięcia cesarskiego z powodu zmian w narządzie wzroku

Uprzejmie informujemy, że laureatem pierwszej edycji Nagrody Naukowej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników ufundowanej przez Polski Bank Komórek Macierzystych za badania nad komórkami macierzystymi w ginekologii i perinatologii został Pan Profesor Rafał Stojko – Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach. Serdecznie gratulujemy!

więcej Prof. Rafał Stojko laureatem pierwszej edycji Nagrody Naukowej PTGP

Zachęcamy do zapoznania się z ustaleniami Walnego Zgromadzenia Członków Towarzystwa.

więcej Ustalenia Walnego Zgromadzenia Członków PTGP z dnia 27.05.2017 r.

Informujemy, że zgodnie z decyzją Walnego Zgromadzenia Członków PTG, które odbyło się w dniu 27.06.2017 roku w Łodzi, zmianie uległa nazwa Towarzystwa na Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.

więcej Zmiana nazwy PTG na Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników

Trialect at https://app.trialect.com, a US incorporation, has partnered with the lead faculty of St. George’s Hospital, London, UK, to provide short-term (2-4 week) fellowship program to the physicians/allied health professionals around the world. It is initially working on enrolling 6 fellows.

więcej Trialect: fellowship program to the physicians/allied health professionals

Projekt „Leczymy z misją” to unikatowa inicjatywa studencka tworzona przez młodych wolontariuszy studiujących na polskich oraz zagranicznych uniwersytetach medycznych.

więcej Patronat Towarzystwa dla projektu „Leczymy z misją”

The RANZCOG Foundation supports research in the fields of obstetrics, gynaecology, women’s health and the reproductive sciences through the awarding of various scholarships, fellowships and grants.

więcej The RANZCOG Foundation supports research

Kategorie