Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników
Polish Society of Gynecologists and Obstetricians
(dawniej Polskie Towarzystwo Ginekologiczne)
Kategorie

Aktualności

Egzamin EFOG-EBCOG 2019

Data: 6 Czerwiec 2019

Welcome to the EBCOG-EFOG Part 1 exam will be held in 2019-06-06 in Warsaw, Poland

więcej Egzamin EFOG-EBCOG 2019

„Zastosowanie metody porównawczej hybrydyzacji genomowej do mikromacierzy (aCGH) do identyfikacji submikroskopowych aberracji chromosomowych i genów letalnych w materiale z poronień”

więcej Projekt Naukowy Narodowego Centrum Nauki, PRELUDIUM 12

List Prezesa Zarządu PTGiP

Data: 23 Styczeń 2019

Pismo z dnia 23.01.2019 r.

więcej List Prezesa Zarządu PTGiP

Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatem nagrody głównej w Konkursie Młodego Badacza został dr n. med. Christopher Kobierzycki (Wrocław).

więcej Rozstrzygnięcie Konkursu Młodego Badacza

1 sierpnia 2017 roku Pan Profesor Stanisław Radowicki zakończył, po 15 latach, pracę na stanowisku konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Pracę ciężką i niewdzięczną, biorąc pod uwagę ogrom i kaliber spraw, z którymi wiąże się tak funkcja – zwłaszcza na przestrzeni tak długiego czasu. Zawsze podziwiałem zaangażowanie Profesora Radowickiego we wszystkie sprawy, które tego wymagały. Cechowały go konsekwencja i wnikliwość, które jednak potrafił zawsze łączyć z dyplomacją. A co najważniejsze – zawsze starał się być obiektywny. Był niezwykle zaangażowany we współpracę z resortem, co niejako wynika z definicji funkcji konsultanta krajowego, jednakże w przypadku Profesora Radowickiego wykraczało to znacząco ponad utarte schematy.

więcej List otwarty Prezesa PTGP w sprawie zmiany na stanowisku konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników przekazuję informację, że zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie z 29 maja br., określającego szczegółowo zasady refundacji wyrobów medycznych, które weszło w życie 1 czerwca br., poszerzyły się uprawnienia dla naszej grupy zawodowej – lekarzy posiadających specjalizację w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

Z poważaniem

Kamil Romańczuk
Dyrektor Biura PTGP

więcej Komunikat PTGP w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29.05.2017 roku w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie

Już dziś wraz z dziennikiem Rzeczpospolita ukaże się po raz 11. projekt realizowany przez grupę mediową Mediaplanet „Zdrowie Kobiety”. Jest to autorski tytuł, wydawany od roku 2008 w 16 krajach na całym świecie!

więcej Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników patronem kampanii „Zdrowie Kobiety”

Przedstawiamy Państwu konsensus okulistyczno-położniczy w sprawie wskazań do rozwiązania porodu drogą cięcia cesarskiego z powodu zmian w narządzie wzroku, wypracowany przy współpracy ekspertów Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników z lutego 2017 roku.

więcej Konsensus okulistyczno-położniczy w sprawie wskazań do rozwiązania porodu drogą cięcia cesarskiego z powodu zmian w narządzie wzroku

Kategorie