Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników
Polish Society of Gynecologists and Obstetricians
(dawniej Polskie Towarzystwo Ginekologiczne)

Aktualności

Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatem nagrody głównej w Konkursie Młodego Badacza został dr n. med. Christopher Kobierzycki (Wrocław).

więcej Rozstrzygnięcie Konkursu Młodego Badacza

1 sierpnia 2017 roku Pan Profesor Stanisław Radowicki zakończył, po 15 latach, pracę na stanowisku konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Pracę ciężką i niewdzięczną, biorąc pod uwagę ogrom i kaliber spraw, z którymi wiąże się tak funkcja – zwłaszcza na przestrzeni tak długiego czasu. Zawsze podziwiałem zaangażowanie Profesora Radowickiego we wszystkie sprawy, które tego wymagały. Cechowały go konsekwencja i wnikliwość, które jednak potrafił zawsze łączyć z dyplomacją. A co najważniejsze – zawsze starał się być obiektywny. Był niezwykle zaangażowany we współpracę z resortem, co niejako wynika z definicji funkcji konsultanta krajowego, jednakże w przypadku Profesora Radowickiego wykraczało to znacząco ponad utarte schematy.

więcej List otwarty Prezesa PTGP w sprawie zmiany na stanowisku konsultanta krajowego w dziedzinie położnictwa i ginekologii

Nagroda Prezesów PTGP 2017

Data: 26 Lipiec 2017

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników oraz Bayer Sp. z o.o. informują, że w roku 2017 zostanie przyznana po raz dziesiąty Nagroda Prezesów PTGP fundowana przez firmę Bayer. Ta indywidualna nagroda w wysokości 5000 euro przyznawana jest za oryginalny dorobek naukowy lub nowatorskie rozwiązania wdrożeniowe w zakresie ginekologii klinicznej, doświadczalnej, perinatologii i położnictwa.

więcej Nagroda Prezesów PTGP 2017

Szanowni Państwo,

w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników przekazuję informację, że zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie z 29 maja br., określającego szczegółowo zasady refundacji wyrobów medycznych, które weszło w życie 1 czerwca br., poszerzyły się uprawnienia dla naszej grupy zawodowej – lekarzy posiadających specjalizację w dziedzinie ginekologii i położnictwa.

Z poważaniem

Kamil Romańczuk
Dyrektor Biura PTGP

więcej Komunikat PTGP w związku z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29.05.2017 roku w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie

Już dziś wraz z dziennikiem Rzeczpospolita ukaże się po raz 11. projekt realizowany przez grupę mediową Mediaplanet „Zdrowie Kobiety”. Jest to autorski tytuł, wydawany od roku 2008 w 16 krajach na całym świecie!

więcej Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników patronem kampanii „Zdrowie Kobiety”

Przedstawiamy Państwu konsensus okulistyczno-położniczy w sprawie wskazań do rozwiązania porodu drogą cięcia cesarskiego z powodu zmian w narządzie wzroku, wypracowany przy współpracy ekspertów Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników z lutego 2017 roku.

więcej Konsensus okulistyczno-położniczy w sprawie wskazań do rozwiązania porodu drogą cięcia cesarskiego z powodu zmian w narządzie wzroku

Uprzejmie informujemy, że laureatem pierwszej edycji Nagrody Naukowej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników ufundowanej przez Polski Bank Komórek Macierzystych za badania nad komórkami macierzystymi w ginekologii i perinatologii został Pan Profesor Rafał Stojko – Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach. Serdecznie gratulujemy!

więcej Prof. Rafał Stojko laureatem pierwszej edycji Nagrody Naukowej PTGP

Zachęcamy do zapoznania się z ustaleniami Walnego Zgromadzenia Członków Towarzystwa.

więcej Ustalenia Walnego Zgromadzenia Członków PTGP z dnia 27.05.2017 r.

Informujemy, że zgodnie z decyzją Walnego Zgromadzenia Członków PTG, które odbyło się w dniu 27.06.2017 roku w Łodzi, zmianie uległa nazwa Towarzystwa na Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.

więcej Zmiana nazwy PTG na Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników